TOM-NORD to marka zrzeszająca przedsiębiorstwa świadczące usługi transportowe na terenie Polski Północnej. Inicjatorem stworzenia grupy jest firma TOMLEC działająca na rynku od ponad 10 lat. Rozpoczęła swoją działalność od małego transportu dostawczego na terenie gminy Łęczyce stopniowo powiększając swoją flotę o kolejne samochody dostawcze - vany i furgony. Wciąż rozszerzająca się działalność spowodowała, że w 2018 roku rozpoczęła działalność firma Tom-Nord trucks obsługującej transport ciężarowy. W ciągu ostatniego roku stan floty osiągnął 12 pojazdów tzw. solówek oraz ciągników siodłowych.
Kolejny rok to poszerzenie działaności o pojazdy specjalistyczne - realizację zabudów pojazdów, sprzedaż gotowych pojazdów i wynajem samochodów pod dedykowaną działalność.

W ramach grupy TOM-NORD na zasadzie franczyzy działa jeszcze kilka mniejszych firm dysponujących kilkoma samochodami każda. Łącznie grupa zarządza flotą ponad osiemdziesięciu samochodów transportowych.

Postępujący rozwój grupy spowodował potrzebę przeniesienia siedziby do Trójmiasta. Nasze biuro znajduje się w Gdyni przy ul. Źródło Marii – w odległości 1 kilometra od największego węzła drogowego na Pomorzu, gdzie krzyżują się drogi ekspresowe – S6 (Trasa Kaszubska) i S7 (Obwodnica Trójmiasta). Bazy stacjonowania samochodów są rozlokowane w Gdańsku, Gdyni, Wejherowie i Lęborku, dzięki czemu jesteśmy w stanie szybko dojechać do większości klientów na Pomorzu.